World Defense Show 2024

World Defense Show 2024

09.02.2024

WDS to wystawa poświęcona obronności i bezpieczeństwu odbywająca się w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej. Założona przez General Authority for Military Industries (GAMI) prezentuje rozwój technologiczny w sektorze obronnym z całego świata.

NATO EOD SHOW 2023

NATO EOD SHOW 2023

14.10.2023

Pokaz przeprowadzony podczas zorganizowanych w NATO EOD Centre of Excellence: "Izolacja materiałów wybuchowych bez ingerencji człowieka". Podczas pokazu wykorzystane zostały pojemniki przeciwwybuchowych PAULA i ALEXA.

NCT PRO Challenge

NCT PRO Challenge

07.10.2023

Jakusz Złotym Sponsorem NCT PRO Challenge Europe. PAULA, ALA i ANKA – gazoszczelne pojemniki przeciwwybuchowe uczestniczyły w pokazach, ćwiczeniach i szkoleniu podczas NCT PRO Challenge Europe w Zagrzebiu.

DEFENDER

DEFENDER

08.09.2023

Podczas XXXI MSPO spółka JAKUSZ otrzymała nagrodę DEFENDER za lekki, gazoszczelny pojemnik pirotechniczny ALEXA zapewniający izolację materiałów niebezpiecznych i wybuchowych o maksymalnej masie 1,5 kg w ekwiwalencie trotylu.

Centrum Technologii  Rozminowania

Centrum Technologii Rozminowania

07.09.2023

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia Centrum Technologii Rozminowania, którego głównym celem będzie prowadzenie działań prorozwojowych w obszarze dotyczącym identyfikacji, podejmowania, transportu i neutralizacji znalezionych niewypałów i niewybuchów.

JAKUSZ WIKTORIA  FOR  UKRAINIAN VICTORY

JAKUSZ WIKTORIA FOR UKRAINIAN VICTORY

06.09.2023

Przekazanie pojemnika przeciwwybuchowego WIKTORIA policyjnym pirotechnikom z Ukrainy. Pojemnik ufundowany został przez Jakusz sp. z o.o., Zasław, Targi Kielce oraz KRZ – Kijowskij Radiozawód.

Rakietowe paliwo przyszłości

Rakietowe paliwo przyszłości

05.09.2023

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa i Jakusz wchodzą w nowy rozdział trwającej od wielu lat współpracy i w oparciu o posiadany potencjał oraz szereg badań rozszerzają ją o technologie HTP.

Kolejna odsłona PAULI

Kolejna odsłona PAULI

26.05.2023

Pojemnik przeciwwybuchowy, który wytrzymał 10 powtarzających się eksplozji 5 kg materiału wybuchowego netto prezentowany na NCT - Connecting the European CBRNe & EOD Community.

Nowe Hale wraz z Parkiem Maszynowym Gotowe

Nowe Hale wraz z Parkiem Maszynowym Gotowe

31.03.2023

Nowo otwarte hale zwiększają powierzchnię produkcyjną o ponad 1000 metrów kwadratowych. W pierwszej z hal będą powstawały elementy ze stali nierdzewnej, w drugiej wykonywane będą pokrycia galwaniczne.