Historia

Firma JAKUSZ powstała w 1985 r., jednak jej tradycje sięgają lat 40. XX wieku, kiedy ojciec właściciela rozpoczął produkcję kas pancernych.

Od początku istnienia firma JAKUSZ zajmowała się wdrażaniem nowych technologii związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Przez wiele lat marka JAKUSZ oznaczała bezpieczeństwo na rynku bankowym. Zainstalowaliśmy w Polsce i zagranicą kilkaset urządzeń takich jak szafy pancerne, innowacyjne modułowe skarbce oraz drzwi skarbcowe.

Skarbce i kasy pancerneSkarbce i kasy pancerne produkowane w latach 40 ubiegłego wieku

Do najciekawszych realizacji należą: hermetyczny skarbiec Biblioteki Jagiellońskiej, skarbce Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych oraz konstrukcje bankowych skarbców podziemnych.

Na początku lat 90-tych rozpoczęto badania, które doprowadziły do rozwoju nowych grup urządzeń. Badania odporności skarbców na włamanie z użyciem materiału wybuchowego zaowocowały rozwojem technologii ochrony przed skutkami wybuchu, natomiast badania szaf ognioodpornych oraz szaf do przechowywania nośników magnetycznych zapoczątkowały prace nad konstrukcjami odpornymi na przenikanie pola elektromagnetycznego.

Na bazie zdobytych doświadczeń, firma rozpoczęła wdrażanie technologii dekompletacji i niszczenia amunicji, a także systemów transportu i przechowywania materiałów niebezpiecznych.

Produkcja pojemników przeciwwybuchowychProdukcja pojemników przeciwwybuchowych

Od tego momentu oferta firmy jest sukcesywnie wzbogacana o nowoczesne instalacje utylizacji różnego typu środków bojowych, magazynów i pojemników przeciwwybuchowych.

Utylizacja środków bojowychUtylizacja środków bojowych

W efekcie dynamicznego rozwoju firmy, w 2013 roku, nastąpiło przekształcenie przedsiębiorstwa w spółkę prawa handlowego JAKUSZ Sp. z o.o.